Mallilomake

               
    Tuomiokunta Pieni-Savo        
    Rulla N:o ES 2010 Käräjäkunta Kerimäki    
    Nide N:o oo.20 Kylä Pulkilla    
    Vuosi 1706 Talo      
    Kuukausi Jan Tallentaja N:o 1    
    Päivä/ päivät 22, 23 Tallennuspäivä 13.10.2005    
               
Sivu  N:o Arvo (stånd ) Etunimi Sukunimi Sukunimen normaalimuoto Kylä Huom.
22   Crono Bifalningman Wälb. Otto Carl Phil     Crono Bifalningman Wälb, Johdannossa
22     Tynnis Makonen     Nemdman, Johdannossa
22     Mattz Mukoin     Nemdman, Johdannossa
22     Pål Hånganen     Nemdman, Johdannossa
22     Per Lamain     Nemdman, Johdannossa
22     Luis ? Suomal:     Nemdman, Johdannossa
22     Lars Kåsoin     Nemdman, Johdannossa
22     Anders Silwenoi     Nemdman, Johdannossa
22     Anders Nousiain     Nemdman, Johdannossa
22     Per Hardikain     Nemdman, Johdannossa
22     Olof Tilikain     Nemdman, Johdannossa
22     Abraham Carjalain     Nemdman, Johdannossa
22     David Ringinen     Nemdman, Johdannossa
22 1 Cronones Länsman Elias Burman      
22 1   Per Makoin   Raitus  
22 1   Caisa Thomasdotter Caupitar   Raitus  
22 2 Länsman Elias Burman      
22 2 Dublering Ryttare Mattz Råckain   Cupialla  
22 2 Pigan Maia ? Copajakotar ? Kapajakoinen Cupialla Sääminkiläinen suku
23 3 Emedan nembdeman Tynnis Mackonen      
23 3   Caris Suicoin   Ruokojerwi  
23 3   Henirh ? Raitain   Ruokojerwi  
23 3   Lars Lopas   Ruokojerwi  
23 3   Jöran Jatinen      
23 4   Simon Jatinen      
23 4 Sin bror Hans        
24 4 Länsman Elias Burman      
24 4 Nemdemännen Tynnis Makonen      
24 4 Nemdemännen Pål Hånganen      
24 5   Olof Maroin   Alakuona  
24 5 Såldaten Erich Jatinen      
24 6 Nämbdemännen Tynnis Makonen      
24 6 Nämbdemännen Per Hardikain      
24 6   Ifwar Tuomises   Kålfwosenpå?  
24 6 Rengan Mattz Kommonen   Sinianalla   
24 7   Mattz Mukoins   Simbala  
24 7   Johan Hinderson        
24 8 Länsman Elias Burman      
24 8 Nembdemännen Tynnis Makonen      
24 8 Nembdemännen Anders Silwenoi      
25 8   Mattz Seppänen      
25 9   Johan   Mukoin   Lötiälä by  
25 9   Per Lötiäin      
25 9 Nembdemännen Anders Silwenoi      
25 9 Nembdemännen Per Lamain      
25 9 Crono länsmän Elias Burman      
25 10   Anders Clostarin   Hapala  
25 10   Anders Kiskin   Cumbumula?  
25 10   Johan Malin   Cumbumula?  
25 10   Anders Hämälein   Cumbumula?  
26 10 Nembdeman Pål Hånganen      
26 11   Thomas Jyrkinen   Hapalaz  
26 11   Hans Tilikain      
26 11 Såldaten Per Jatinen      
26 12   Hinrich ? Kåpsa   Simala  
26 13 Härach Skrifwaren Wälbet:dt Herman von Broigen      
26 13 Nämbdemännen Tynnis Makoin      
26 13 Nämbdemännen Pål Honganen      
26 13   Michell Larson Nousiain      
26 13   Michell Michellson Nousiain      
26 13   Michell Person Nousiain      
26 13   Anders Michellson Nousiain      
27 13   Anders Nousiain      
27 14   Nils Mutikain   Tikillä Crono  
27 14 Härach Skrifwaren Wälbet:dt Herman von Borgen      
27 14   Mattz Silwenoi   Ninimäki  
27 14   Daniel Naukarin   Naukarilla   
27 14   Johan Simoin   Ruokojärfwi skatte om Kurkiaaho  
27 14         Suransuo  
27 14 Nembdemännen Tynnis Makoin      
27 14 Nembdemännen Anders Silwenoi      
27 14 Nembdemännen Per Hardikain      
27 14 Nembdemännen Mattz Muloin      

Sivu päivitetty 27.2.2009